Live Stream

Yatağan Alt ve Üst Yapı Çalışmalarının Yüzde 70’i Tamamlandı


16.11.2023


Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Yatağan Atatürk Caddesinde başlatılan alt yapı çalışmalarının yüzde 70’lik bölümü tamamlandı. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi İl genelinde yürüttüğü alt ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor. Özellikle kesintisiz ve sağlıklı su sağlamak, atıksuyun doğaya zarar vermesini engellemek ve yağışların su baskınlarına neden olmasının önüne geçmek için büyük önem taşıyan altyapı yatırımları şehrin birçok noktasında hizmete sunuluyor. İl genelinde gerekli görülen ve aciliyeti olan bölgelerde projelerini hayata geçirmeye devam eden büyükşehir ekipleri kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu projelerinin yanı sıra yol ve kaldırım düzenlemeleri gerçekleştiriyor. Bu kapsamda son olarak Yatağan’da Atatürk Caddesindeki alt ve üstyapı çalışması başlatan ekipler projenin yüzde 70’lik kısmını tamamladı.

Alt ve Üstyapı Çalışmaları Sürüyor

Çalışmalar kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yatağan Atatürk Caddesinde 600 metre kanalizasyon hattının 450 metresini, 750 metre içme suyu hattının 450 metresini ve 600 metre yağmur suyu hattının 450 metresini tamamladı. Ekipler alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Atatürk Caddesi üzerinde 3 kat sıcak asfalt, 2300 m2 doğal taş ve kaldırım çalışması gerçekleştirecek. Muğla Büyükşehir Belediyesi Atatürk Caddesinden önce Mehmet Özcan Caddesinde sıcak asfalt, 2500 m2 kaldırım ve bordür imalatının yanı sıra 40 adet yağmur suyu ızgaralarının yapımını gerçekleştirdi