Meclis Canlı

Yalıkavak Mahallesi’nin İçme Suyu Hatları Yenilendi


20.06.2018

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yalıkavak Mahallesinin muhtelif bölgelerinde içme suyu hatlarının bölgenin su ihtiyacını karşılamaması nedeniyle 9 kilometrelik içme suyu hat yenileme çalışması gerçekleştirerek bölgenin su sorununu ortadan kaldırdı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ‘HedefimizBir Muğla1Bir’ sloganıyla çalışmalarını sürdüren ekipler, kentin dört bir yanında içme suyu alt yapı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Plan ve projeler kapsamında kentin genelinde olduğu gibi Bodrum ilçesinin birçok mahallesinde de içme suyu hat çalışmaları başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında Yalıkavak Mahallesi’nde içme suyu hatlarının bölgenin su ihtiyacını karşılamaması nedeniyle 9 kilometrelik hat yenileme çalışması gerçekleştirdi.

Yalıkavak Mahallesinin hatların kapasitesinin verilen suyun basıncını kaldıramamasından dolayı yaşanan arızaların önüne geçmek için Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından, içme suyu hatlarını daha büyük çaptaki borular ile değiştirerek bölgenin su sorununu ortadan kaldırdı.  Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Yalıkavak Mahallesi’nde bulunan 62. Sokak, 70. Sokak, 71. Sokak, 72. Sokak, Papatya Sokak, 83. Sokak, Öğretmen Yusuf Caddesi, Burgaz Sokak, 163. Sokak, 142. Sokak, Ceviz Sokak, Zeybek Sokak ve Dübek Yeri Sokaktaki içme suyu hatları yenilenerek vatandaşlara daha kesintisiz ve sağlıklı su temin edildi.