Live Stream

Ören’de Kanalizasyon Hattının Yüzde 41’i Tamamlandı


07.12.2023


Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Milas’ın Ören Mahallesinde başlatılan kanalizasyon hattının yüzde 41’i tamamlandı.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Gökova Körfezinin önemli turizm merkezlerinden birisi olan Milas’ın Ören Mahallesinde başlatılan kanalizasyon hat çalışmaları devam ediyor. Ören’de yapılan kanalizasyon hattı ile bölgenin doğasının korunması amaçlanıyor.

 

Kanalizasyon Hattı 212 Milyon TL’ye Mal Olacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Ören mahallesinde başlatılan 212 Milyon TL yatırımla hayata geçirilen 58 bin metre uzunluğunda ki kanalizasyon hattının yüzde 41’i olan 20 bin 335 metrelik kısmı tamamlandı. Çalışmalar hızla devam ederken kanalizasyon hattının yanı sıra proje kapsamında yapılacak olan 390 adet muayene bacasının 134’ün de imalatı bitirildi. Aynı zamanda kazı çalışmaları sırasında bozulan yollarda ise 10 bin metre asfalt çalışması yapıldı.

 

20 Bin Nüfusu Göre Arıtma Tesisi Yapılacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ören’de kanalizasyon çalışmasının yanı sıra İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi de yapacak. 115 Milyon TL’ye mal olacak Tesis 4.000 m3/gün olarak hayata geçirilecek ve 20 bin nüfusa hizmet  verebilecek.  İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi projesinde, mekanik ön arıtma, azot ve fosfor giderimle ileri biyolojik arıtım, çamur susuzlaştırma, koku giderimi, SCADA sistemi ile otomasyon kontrolü gibi son teknoloji sistemleri yer alacak.