Meclis Canlı

Öğrenci Takip Sistemi Hakkında Veliler Bilgilendirildi


19.09.2016



Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerin daha güvenli ortamlarda seyahat edebilmeleri için başlatılan “Öğrenci Takip Sistemi” hakkında tüm ilçelerde velilere bilgilendirme broşürleri ve kitapçıklar dağıtıldı.



Muğla ilinde faaliyet gösteren Özel Öğrenci Servis Araçlarına Büyükşehir Belediyesi Filo Takip (GPS) sistemine entegre olmasının sağlanması ve öğrencilerin daha güvenli ortamlarda seyahat edebilmeleri için başlatılan öğrenci takip sistemi velilerden yoğun ilgi görüyor. Velilerin, mesaj ya da mail yoluyla bilgilendirildiği sistemde, öğrenci servisinin eve gelişinden iki dakika önce sistem veliyi bilgilendiriyor ve bu şekilde de özellikle kış günleri öğrencilerin sokakta servis beklemesi sona eriyor. Ayrıca, servis aracı okula ulaştığında, okuldan çıktığında ve eve yaklaştığında da veliye mail yada mesaj yoluyla bilgi veriliyor. Kamera bulunan öğrenci servislerinde ise veliler öğrencileri online izleyebiliyor.



Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Alper Kolukısa, okulların açılması ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen öğrenci takip sistemi hizmeti ile ilgili hazırlanan broşür ve kitapçıkların tüm ilçelerde velilere dağıtımının yapıldığını söyledi. Alper Kolukısa; “Geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenli şekilde seyahat etmeleri bizim için çok önemli. Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli yürüttüğümüz proje Muğla ilinde bir ilk olma özelliği taşıyor. Sisteme dahil olmak isteyen velilerimiz www.mugla.bel.tr adresine girerek Öğrenci Servis Takip Talep formu doldurarak şifre ve kullanıcı adına erişebilirler. Okula giriş veya eve dönüş gibi bilgiler velilerimize sistem üzerinden mail yolu ile ücretsiz bir şekilde iletiliyor. Özellikle soğuk kış günlerinde sistem üzerinden servisin nerede olduğuna bakılarak öğrencilerimiz soğukta kapı önlerinde beklemiyor.” dedi.