Live Stream

Marmaris Bozburun İçme Suyu Projesi İçin Paydaş Katılım Toplantısı Yapıldı


24.07.2023


Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmaris Bozburun Yarımadasındaki mahallelere ek su sağlayacak 52 bin metrelik içme suyu projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.Muğla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris Bozburun Yarımadası’nda içme suyu projesi başlatıyor. Proje kapsamında Turunç, Bozburun, Selimiye, Söğüt, Bayır, Osmaniye ve Taşlıca Mahallelerini kapsayan toplam 52 bin metre içme suyu hattı yapılarak bölgelere kesintisiz su sağlanacak. Proje kapsamında MUSKİ Armutalan Abone İşleri 4. Şube Şefliğinde “Paydaş Katılım Toplantısı” yapıldı. Toplantıya Selimiye, Bozburun, Taşlıca, Söğüt muhtarları ile ticaret odası temsilcisi katıldı ve proje hakkında bilgiler verildi.

 

İl genelinde sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlamak için çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda son olarak Marmaris’te önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Özellikle yaz aylarında içme suyunun yetersiz olduğu ve yer altı kaynaklarının tuzlanması nedeniyle kaliteli su sağlanması konusunda birtakım sorunların yaşandığı Bozburun bölgesinde içme suyu projesi yapılıyor.

Proje, Büyükşehir Belediyesinin Kaynaklarıyla Yapılıyor

MUSKİ Genel Müdürlüğü, projenin hayata geçirilmesi için 2016 yılından bu yana İller Bankası ve Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğüne kredi başvuruları yaparken bu başvurulardan olumlu sonuç alınamadı. Bu nedenle Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün Bozburun Yarımadası içme suyu projesinin hayata geçirilebilmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesinin öz kaynaklarını kullanması ve çalışmaların başlatılması talimatı üzerine hızlıca ihale süreci başlatıldı. Süreç kapsamında 18 Ağustos tarihinde ihale gerçekleştirilecek ve ihale sonucuna göre en kısa sürede projenin yapımına başlanacak. Çalışmada Atatürk Barajından mahallelere su aktarımı sağlayacak 52 bin metre içme suyu hattının yanı sıra 3 içme suyu deposu, 3 terfi merkezi ve 8 maslak yapılacak. Projenin tamamlanması ile birlikte Turunç, Bozburun, Selimiye, Söğüt, Bayır, Osmaniye ve Taşlıca Mahallelerinde içme suyu sorunu tamamen ortadan kalkacak.