Geri Haber Listesine Git

Kodlama ve Robotik ile 3 Boyutlu Tasarım Atölyesi başvuruları için son gün yarın

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 Ağustos ve 6 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Kodlama ve Robotik Atölyesi ile 3 Boyutlu Tasarım Atölyesi etkinliği için başvurular yarın sona eriyor.

İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile Ortaokul 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katılabileceği, Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilişim ve Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlik için başvurular Muğla Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğüne yapılıyor.

Kodlama ve Robotik Atölyesi

Kodlama ve Robotik Atölyesi etkinliği kapsamında katılımcılara Kodlama (Blok Kodlama, Scratch Kodlama) ve temel Robotik Programlama konusunda bilgiler verilerek çeşitli robot kitleri ile uygulama atölye çalışması yapılacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilişim ve Gelişim Merkezinde 5 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlik 8 grup halinde gerçekleştirilecek. Katılımın kontenjan ile sınırlı olduğu Robotik ve Kodlama Atölyesi etkinliğine 20 kişilik 8 grup halinde toplam 160 öğrenci katılabilecek. Gerçekleştirilecek çalışmalar ile atölyelere katılan öğrencilerin çeşitli robot kitleri ile çalışma fırsatı bulmaları ve Robotik Kodlama konusunda bilgi ve beceri kazanmaları hedefleniyor.

3 Boyutlu Tasarım Atölyesi

3 Boyutlu Tasarım Atölyesi etkinliği kapsamında ise katılımcılara temel olarak 3 Boyutlu modelleme konusunda bilgi verilerek katılımcılar tarafından modellenen objelerin 3 Boyutlu yazıcı ile üretilmesi kapsamında atölye çalışması yapılacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilişim ve Gelişim Merkezinde 5 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlik 4 grup halinde gerçekleştirilecek. Katılımın kontenjan ile sınırlı olduğu 3 Boyutlu Tasarım Atölyesi etkinliğine 15 kişilik 4 grup olmak üzere toplam 60 öğrenci katılabilecek. Gerçekleştirilecek çalışmalar ile atölyelere katılan öğrencilerin 3 boyutlu düşünme konusunda beceri kazanmaları hedefleniyor.