Güzergah ve Yeşil Yolculuk Atölyeleri Düzenlendi


24.10.2017

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal kalkınma odaklı çalışmalar kapsamında 13 ilçede 13 atölye serisi  Dalaman ve Ortaca ilçelerinde düzenlenen Güzergah ve Yeşil Yolculuk kampı ile devam etti.

 

Düzenlenen  Güzergah ve Yeşil Yolculuk atölyeleri bisiklet ve yürüyüş rotalarını anlamak, geliştirmek ve yan disiplinlerle düşünmek adına düzenlendi. Muğla Bisiklet Derneği’nden sağlanan bisikletler ile kampın ilk 2 günü farklı güzergahlarda toplam toplam 97 kilometrelik bir rota sürüldü. İlk gün Şerefler-Gürköy-Kırcagedire-Mergenli-Karacaağaç-Kapukargın rotası, ikinci gün Ortaca-İztuzu rotası deneyimlendi. Yeşil Yolculuk kapsamında yürüyüş rotalarının başladığı ilk gün Dalyan- Kaunos-Çandır rotası ikinci gün ise Sarsala-Hamam Koyu ve çevresi deneyimlendi.

 

Atölyede kırsal kalkınmaya dair yürüyüş ve bisiklet rotalarına denk düşen köy evlerinin, atıl okulların ve çeşitli mekanların nasıl bir model ile düşünülmesi gerektiği, hikayelerin hangi formatta aktarılacağının yanı sıra güncel rotaların daha hızlı üretilebilecek iyileştirmeleri sunum formatına getirildi.