Dağbelen’in Su Sorunu Çözülüyor


25.09.2020


Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum ilçesi Dağbelen Mahallesi’nde su kesintilerinin önüne geçmek için başlattığı terfi ve şebeke hattı çalışmalarını sürdürüyor.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde yaptığı altyapı yatırımları ile vatandaşlara sunduğu hizmet kalitesini her geçen gün yukarılara taşımaya devam ediyor. 13 ilçedeki tüm mahallelerde kullanım ömrünü doldurmuş içme suyu hatlarını yenileyen Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, bir yandan da içme suyu hattı olmayan mahallelere yeni içme suyu hatları çekiyor. Bu kapsamda MUSKİ Genel Müdürlüğü, Bodrum ilçesi Dağbelen Mahallesi’nde su kesintilerinin önüne geçmek için 3 Bin 400 metre uzunluğunda terfi ve şebeke hattı çalışmalarını sürdürüyor.

 

Muhtar Kara, “Bu çalışmadan dolayı Mahalle Sakinlerimiz Adına Başkan Osman Gürün’e teşekkür ederim”

 

Dağbelen Mahallesi’nde MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından devam eden hat çalışmalarını yerinde takip eden Dağbelen Mahallesi Muhtarı Volkan Kara, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kara, “2014 yılından bu yana Dağbelen Mahallesi muhtarlığını yapıyorum. Mahallemiz daha önceki yıllarda su sorunları yaşıyordu. Ancak Muğla Büyükşehir Belediyesi bizi hiçbir zaman susuz bırakmadı. Tanker takviyesi yaptı. Bu proje ile Dağbelen bundan sonraki süreçte susuz kalmasının önüne geçilecek. Mahallemde yürütülen bu çalışmalarından dolayı mahalle sakinlerim adına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Osman Gürün’e teşekkür ederim” dedi.