Meclis Canlı

Büyükşehirden Zeytin Üreticisine Destek


13.07.2022


Muğla Büyükşehir Belediyesi Datça’da bulunan 17 bin m² zeytinlik alanın kullanım hakkını S.S. Datça Yazı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifine devretti. Devir ile birlikte üreticilere önemli destek sağlandı.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde tarım ve hayvancılığa verdiği desteği sürdürüyor.

 

Büyükşehir Belediyesi, zeytinciliği destekleme projesi kapsamında SS. Datça Yazı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile protokol imzaladı. Protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin Datça Karaköy Mahallesi’nde bulunan 17 bin metrekare yüzölçümlü taşınmazda bulunan zeytin alanının kullanım hakkını SS. Datça Yazı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifine devretti.

 


Gelir Kooperatif Üyelerine Dağıtılacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanım hakkı devredilen 17 bin m²’lik alanda Datça Yazı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi zeytin ve zeytinyağı üretimi gerçekleştirecek. Zeytin ve zeytinyağı üretiminden elde edilen gelir kooperatif üyesi çiftçilere aktarılarak önemli bir destek sağlanacak.

 

Teknik Destek Büyükşehirden

Büyükşehir Belediyesi zeytinliğin devri ile üreticilere destek sağlamanın yanında ayrıca ‘Tarlanıza Geliyoruz Projesi’ ile üretime de destek veriyor. Zeytinlik ve diğer bahçelerde budama, bakım, ilaçlama gibi teknik destek sağlanırken üretimin en üst düzeyde olması amaçlanıyor.