Geri Haber Listesine Git

Büyükşehir’den Kültür Turizmi Atağı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla İli genelinde kültür turizmini atağa geçirmek için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından Bozüyük eski Belediye binasının bakım, onarım ve düzenleme çalışmaları tamamlandı. Tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle son yıllarda sinema ve dizi ekiplerinin ilgi odağı olan Bozüyük Mahallesi,Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları ile kültür turizmine kazandırılıyor. Büyükşehir Belediyesi Turizm Servisi tarafından Bozüyük eski Belediye binasını ve bölgeyi ziyarete gelen kişiler için yöreye ait taşınabilir etnografik eserlerin sergilenmesine yönelik hazırlıklar başlatıldı. Önümüzdeki günlerde hizmete açılacak bina için ekipler titizlikle çalışmalarını sürdürüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkan V. Ali İnan, film platosu haline gelmiş Bozüyük Mahallesinde kültür turizmi adına Büyükşehir Belediyesi tarafından önemli çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. Ali İnan; “ Birçok diziye ve sinema filmine ev sahipliği yapan Bozüyük Mahallemizdeki Cemil Toksöz evinin çevre düzenlemesi ekiplerimiz tarafından yapılarak ziyarete açıldı. Ülkemizin dört bir yanından dizilerin çekildiği yerleri görmek, kültürümüzü tanımak ve Ege'nin sıcak insanları ile tanışmak için gelen misafirlerimize Daire Başkanlığımız tarafından İlimiz turist destinasyonları, Bozüyük Mahallesinin tarihi ve Cemil Toksöz evi ile ilgili bilgiler veriyor. Büyükşehir Belediyesi olarak Muğla İli genelinde kültür turizmini atağa geçirmek için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.” dedi.