Geri Haber Listesine Git

Büyükşehir’den “Kıyıdan Kırsala Turizm” GezisiMuğla Büyükşehir Belediyesi’nin “Kıyıdan Kırsala Turizm” bakış açısıyla düzenlediği tanıtım ve bilgilendirme gezisi bu yıl Yatağan İlçesi Bozüyük Mahallesi, Turgut Mahallesi ve Kavaklıdere İlçesi Menteşe Mahallelerinde gerçekleştirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen tanıtım gezisine Bodrum TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel ve Bölge Yürütme Kurulu yetkilileri ile Fethiye TÜRSAB Bölge Yürütme Kurulu yetkilileri ve Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz katıldı. Bozüyük Mahallesi’nden başlayan gezide TÜRSAB yetkililerine yöredeki kültürel ve tarihi yerler hakkında bilgi verildi. “Bozüyük Kültür Evi”, “Cemil TOKSÖZ Evi” ve Turgut Mahallesi’nde yer alan “Osman HAMDİ Bey Evi” ziyaret edilerek kırsal turizm bağlamında, gerek yerli gerekse yabancı turistlerin kırsal destinasyonlara yönlendirilmesi konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.“Kırsal Turizm Tanıtımına Önem Veriyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkan V. Ali İnan, Muğla’nın kırsal turizmini canlandırmak ve turistlerin yeni destinasyonlara yönlendirilmesini sağlamak amacı ile başlatılan “Kırsal Turizmi Canlandırma” gezilerinin ilk ayağını geçen sene Menteşe İlçesinde gerçekleştirdiklerini ve bu senede yoğun katılımla Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinde yapıldığını söyledi. İnan; “Muğla ilimizde kıyı turizmine verilen önemin kırsal turizm içinde sağlanması amacıyla gerçekleştirilen tanıtım gezileriyle tüm yıl sürebilecek bir turizm akımı oluşturmayı hedefliyoruz. Kıyı turizminde sahip olduğumuz zenginliğe kırsal turizm açısından da sahibiz. İlimize gelen tüm turistlerin Muğla’yı bir bütün olarak ele alması için çalışmalar yapıyoruz. Kırsal turizm tanıtımını son derece önemli buluyoruz. Çalışmalarımıza diğer ilçelerimizi de kapsayacak şekilde devam edeceğiz.” dedi.