Live Stream

Büyükşehir’den Esnafa Bir Maddi Yardım Paketi Daha


18.06.2021


Muğla Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle iş yerlerini kapatan ve faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan esnaflar için ikinci etap esnafa yardım paketi kapsamında tek sefere mahsus 500 TL nakdi yardım yapacak.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi pandemi nedeniyle faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan esnaflar için maddi yardım desteği yapacak. Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci etap maddi yardım paketinden kafeteryalar, pide salonları, dönerciler, hamburgerciler, yiyecek içecek ağırlıklı hizmet veren lokantalar ve diğer restoranlar, barlar, gazinolar ve içkili/içkisiz yiyecek, içecek hizmet sunum faaliyeti veren işletme sahibi esnaflar yaralanabilecek. İkinci etap maddi yardım paketi tek sefere mahsus 500 TL olarak yapılacak.

 

İlk Etap Maddi Destek Başvuruları Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi’nin esnafa nakdi destek programı kapsamında ilk etapta kahvehane, kıraathane, kantin, elektronik oyun salonları ve spor salonu işletmecilerinin yanı sıra “s” plakalı servis araç sahipleri ve BB” plakalı özel toplu taşıma araç sahipleri de nakdi destekten yararlandı. Büyükşehir Belediyesi tarafından esnafa verilen ilk etap nakdi destek başvuruları da devam ediyor.

 

Başkan Gürün; “Esnafımızın maddi, manevi yanındayız”

Dünya’da ve Türkiye’de 2020 yılından beri görülen başta sağlık olmak üzere birçok sektörü olumsuz etkileyen salgın nedeni ile birçok destek paketini vatandaşlar için hayata geçirdiklerini, geçirmeye de devam edeceklerini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün bugünlerin birlikte, dayanışma ile atlatılabileceğini belirtti.

 

Başkan Gürün; “Mart 2020 yılında ülkemizde de görülmeye başlayan salgınla birlikte sağlıktan ekonomiye, sosyal hayatımızdan gündelik yaşamımıza her şey değişikliğe uğradı. Bu süreçte birçok esnafımız ya dükkanını kapattı ya da zararına açmak zorunda kaldı. Büyükşehir Belediyesi olarak ilk günden itibaren vatandaşlarımızın sağlığı ve ekonomisi için tedbirleri hayata geçirmeye başladık. Çorbada bizim de tuzumuz olsun diye maddi, manevi vatandaşlarımızın yanında olmak için birçok destek paketini hayata geçirdik. Esnafımızın eski günlerdeki gibi yüzünün gülmesi, evine ekmek götürebilmesi için desteğimiz devam edecek. Bu süreçte tüm vatandaşlarımızdan kurallara uymaya devam etmelerini, aşılarını olmalarını bekliyoruz. Çünkü bu salgını birlikte yenebilir, normal hayatımıza geri dönebiliriz” dedi.


Başvuru yapacak olan vatandaşların evrak teslim edebileceği noktalar 


İLÇE

AD-SOYAD

TELEFON

ADRES

BODRUM

HÜSEYİN İZMİR

0252 316 4880

KONACIK MAH. ATATÜRK BULVARI NO:144 BODRUM

MİLAS

CEM TUNCAELLİ

0252 513 2886

CUMHURİYET MAH. HALİLBEY BULVARI NO:151/A MİLAS

MENTEŞE

YETKİN ÇAMLI

0252 212 9349

ORHANİYE MAH. ZİHNİDERİN CAD. BÜLENT ÖNÜÇAN SOK. TÜRKAN SAYŞAN ÇAĞDAŞ YAŞAM MERKEZİ MENTEŞE

ZELİHA BALIK

HASAN BERKEM YENİCE

AYŞE MERVE ŞAYAK

MARMARİS

BAYRAM YAVUZ

0252 417 5774

ARMUTALAN MAH. VATAN CAD. NO:28 MARMARİS

DATÇA

ÖMÜR DEMİRTAŞ

0252 712 4664

İSKELE MAH. ÇEVREYOLU NO:1/A DATÇA

ORTACA

HAKKI KAYA

0252 284 4808

BEŞKÖPRÜ MAH. ATATÜRK BULVARI NO:100 ORTACA

FETHİYE

BARIŞ GÖCEN

0252 614 0440

AKARCA MAH. MUSTAFA KEMAL BULVARI NO196/A FETHİYE