Meclis Canlı

Büyükşehir Yol Çalışmalarında 2450 km’ye Ulaştı


16.10.2019

Muğla Büyükşehir Belediyesi 2019 yılında Muğla genelinde 150 km daha yol çalışması yaparak vatandaşların hizmetine sundu.

2014 yılında kurulduğu günden bu yana sorumluluğundaki yollara büyük önem veren ve vatandaşların daha güvenli yollarda seyahat etmesi için çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi 2019 yılında 150 km daha yol çalışmasını tamamladı.

85 km 2.kat sathi, 48.5 km 1.kat sathi, 10 km sıcak asfalt ve 7 km parke çalışmasını tamamlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi kurulduğu günden bu yana Muğla genelinde 2450 km yol çalışması rakamına ulaşmış oldu. Büyükşehir 2450 km yol çalışması için yaklaşık 400 Milyon TL harcadı. Ayrıca 14 km daha otokorkuluk çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi toplamda 104 km otokorkuluk rakamına ulaştı.

Başkan Gürün; “Vatandaşlarımızın güvenli yollarda seyahat etmesi, gidecekleri yere en önemlisi de sevdiklerine ulaştırmak en önemli vazifelerimizden.”

Muğla’nın doğal ve eşsiz güzellikleri ile yerli ve yabancı misafirler tarafından en çok tercih edilen şehirlerin başında geldiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğlalı hemşehrilerini, yerli ve yabancı misafirlerini en güzel yollarla gitmek istedikleri yerlere ulaştırmanın vazifeleri olduğunu söyledi. Başkan Gürün; “2014 yılında Büyükşehir olan Muğlamızda ilçe belediyelerimizle birlikte ortak karar alarak yolların paylaşımını yaptık. Büyükşehir Belediyemiz sorumluluğunda 2332 km yolumuz var. Bugüne kadar bu yollarda sıcak asfalt, birinci ve ikinci kat sathi ve parke olmak üzere 2450 km yol çalışmasını tamamladık. Havaların da güzel gitmesi ile bazı ilçelerimizde projeli yol çalışmalarımız devam ediyor.

Vatandaşlarımızın güvenli yollarda seyahat etmesi, gidecekleri yere en önemlisi de sevdiklerine ulaştırmak en önemli vazifelerimizden. Yerli ve yabancı misafirlerin en çok tercih ettiği şehir olan Muğlamıza yakışan yolları ve hizmetleri yapmaya, bu güzel şehre değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.