Live Stream

Büyükşehir Ramazan Bayramına Hazır


13.06.2018

Muğla Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı daha huzurlu ve rahat geçirebilmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleri, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı daha huzurlu ve rahat geçirebilmeleri için gerekli önlemleri alarak hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşların daha güvenli seyahat edebilmeleri için ekipler, yatay/düşey işaretlemeler ile sinyalizasyonların bakımlarını da gerçekleştirdi.

Mezarlık Alanları Ziyaretlere Hazır

12 ay boyunca mezarlık alanlarında temizlik, bakım, onarım ve ilaçlama çalışmalarını sürdüren ekipler Ramazan Bayramı nedeniyle çalışmalarını sıklaştırarak il genelindeki 1401 mezarlık alanını ziyaret için uygun hale getirdiler.

Ayrıca kara ve hava yoluyla il içi ve il dışı cenaze nakil hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi’nin bu konudaki çalışmaları bayram boyunca mesai saati gözetmeksizin devam edecek.

Zabıta Ekipleri Denetimleri Sıklaştırdı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Muğla İli genelinde yetki ve sorumluluk alanında bulunan pastanelerde ve şekerleme satışı yapan yerlerde denetimlerini sıklaştırdı.

Zabıta ekipleri ayrıca bayram nedeniyle yolcu yoğunluğunun arttığı otogarlarda da denetimlerine devam ediyor.

MUSKİ ve İtfaiye 7/24 Hizmette

MUSKİ Genel Müdürlüğü ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri de bayram boyunca su ve kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek aksaklıklarda ve olası bir yangına karşı 7/24 görevlerinin başında olacaklar.