Geri Haber Listesine Git

Büyükşehir Muhtarlar Masası 551 Muhtarın Çözüm Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Masası, kurulduğu günden bugüne kadar 4578 başvuru alarak, muhtarların istek, talep ve önerilerine çözüm buldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Muhtarlar Masası hattı 444 48 01-8 ve muhtar@mugla.bel.tr adresinden Muhtarlar Masası birimine bugüne kadar 3725 telefon, 853 dilekçe olmak üzere toplam 4578 başvuru yapıldı. Muhtarlardan gelen istek, talep ve öneriler ilgili birimlere yönlendirilerek Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çözüme kavuşturuldu.Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sadece muhtarlara hizmet vermek için kurulan Muhtarlar Masası Birimi’ne muhtarlar 444 48 01-8 numarasını tuşlayıp direkt ulaşabildikleri gibi muhtar@mugla.bel.tr adresinden de istek ve taleplerini iletebiliyorlar. Muğla ili genelinde 551 mahalle muhtarına hizmet veren Muhtarlar Masası Birimi’ne istek ve taleplerini telefonla veya mail yoluyla ulaştıran muhtarlardan gelen talepler Muhtarlar Masası birimi tarafından anında Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerine bildirilerek çözüme kavuşturulmaya çalışılıyor. Kayıt altına alınan her öneri, istek, şikayet hakkında yine Muhtarlar Masası tarafından muhtarlara dönüşler sağlanarak sorunun hangi sürede çözüleceği, birimlerin konuyla ilgili çalışmalara başladığı gibi bilgiler verilerek muhtarlar bilgilendiriliyor.“Muğla’da 551 Muhtarımızla Büyük Bir Aileyiz ve Uyum İçinde Çalışıyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 551 mahallesi olan Muğla’da vatandaşlarla aralarındaki en önemli bağın muhtarlar olduğunu bu nedenle Muhtarlar Masası Birimi’ni kurarak muhtarların Büyükşehir Belediyesi’ne direkt ulaşmalarını sağladıklarını söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Yerel seçimlerden sonra kapanan beldelerle Muğla ilimiz genelinde 551 mahallemiz ve muhtarımız oldu. Mahallerinde Büyükşehir Belediyesi’nin temsilcisi, daire başkanı gibi gördüğümüz muhtarlarımız yapılan hizmetler hakkında vatandaşların istek, talepleri, önerilerini bizlere Muhtarlar Masası birimimizi arayarak ulaştırıyorlar. Muhtarlarımız için kurduğumuz birimimize yapılan her türlü istek, öneri, kayıt altına alınarak muhtarlarımıza talepleri ile ilgili dönüşler sağlanıyor. Muğla’da 551 muhtarımızla büyük bir aileyiz ve birlikte uyum içinde çalışarak Muğlamızda vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için hizmet veriyoruz.” dedi.