Meclis Canlı

Büyükşehir Hayvan Pazarlarında Tam Kapasite Çalışacak


25.06.2023


Muğla Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı’nda hayvan yetiştiricileri ve vatandaşlar için hayvan pazarlarında tam kapasite ile hizmet verecek.

 

Hayvancılıkla uğraşan yetiştiriciler ve vatandaşların taleplerine göre Kurban Bayramı’nda Bayır, Düğerek hayvan pazarları ile izin verilen alanlarda hayvan alım satımı Büyükşehir kontrolünde yapılacak.

 

Bayır ve Düğerek Kurbanlık hayvan pazarları her yıl olduğu gibi bu yılda tam kapasite çalışacak. Bayır Hayvan pazarında her cumartesi günü saat 04.30’dan itibaren kurulan hayvan pazarı kurban bayramına rast gelen günlerde kapatılmadan kurban tarihleri ile birleştirilecek. Bu yılda bu uygulama devam edecek. Düğerek hayvan pazarı da her yıl olduğu gibi halkın talebi doğrultusunda kurbanlık yetiştiricilerine belediye tarafından tahsis edilen numaralı padoklarda 24 Haziran Cumartesiden itibaren kurban günleri boyunca hizmet verecek. Ayrıca Büyükşehir veteriner hekimleri kurban bayramı öncesi ve sonrasında hayvan pazarlarında vatandaşlar için görev başında olacak.