Live Stream

Büyükşehir Geçici Hayvan Bakımevi 4 Ekim’de Minik Misafirleri Ağırladı


05.10.2023


Muğla Büyükşehir Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde 8 okuldan 500 çocuğu Geçici Hayvan Bakımevi’nde ağırladı.

Türkiye’nin en donanımlı geçici hayvan bakımevini Muğla’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde geçici hayvan bakımevinde minik misafirleri ağırladı. Ayrıca Büyükşehir ekipleri Sınırsızlık Meydanı ve alışveriş merkezinde vatandaşlara sokak hayvanları için hazırladıkları mamaları dağıttı.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde 8 farklı okuldan 500 minik öğrenciyi ağırladı. Öğretmenleri ile birlikte geçici hayvan bakımevini ziyaret eden öğrenciler Türkiye’nin en donanımlı geçici hayvan bakımevinde keyifli vakit geçirdi. Ziyaretlerine kendileri için hazırlanan bilgilendirme standında başlayan minikler burada sokak hayvanları için hazırlanan, üzerinde “Bizim İçin Bir Dost Besler Misin” yazan mama poşetlerinden aldılar. Daha sonra öğrenciler Geçici Hayvan Bakımevi içerisinde farklı üniteleri gezdiler ve Acil Müdahale Aracı’nı inceleme fırsatı buldular.


Muğla Büyükşehir Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde   Sınırsızlık Meydanı ve AVM’de stant kurarak 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu, Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliğinde yer alan hayvan sahiplerinin görev ve sorumlulukları yazılı bilgilendirme broşürleri dağıttı. Hayvan bakım ve beslenmesi ile ilgili veteriner hekimler tarafından vatandaşlara bilgilendirmeler yapıldı ve sokak hayvanları konusunda dikkat çekmek için “Bizim İçin Bir Dost Besler Misin”  yazılı mamalar dağıtıldı.