Geri Haber Listesine Git

Büyükşehir Evde Bakım Hizmetleri Tıbbi Müdahalede 54 Bine Ulaştı


Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, evde bakım hizmetleri aylık durum değerlendirme ve bilgilendirme toplantısını 5 Ekim’de gerçekleştirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, evde bakım hizmetleri aylık durum değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı 5 Ekim’de düzenlendi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen evde bakım hizmetleri aylık değerlendirme ve bilgilendirme toplantısına ilçelerdeki birimlerde görev yapan doktor, hemşire, sağlık memuru, sosyal hizmet uzmanı ve diğer görevliler katıldı.

Sağlık ekiplerince bugüne kadar il genelinde toplam 8 Bin 873 haneyi ziyaret edildiği, 53 bin 991 tıbbi müdahale ve 12 bin 353 genel bakım sayısına ulaşıldığı belirtildi. Toplantıda Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesinden Endokrinoloji ve Metabolizma hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Gülhan Akbaba tarafından personele “Evde bakım hizmetlerinde diyabet ve diyabet komplikasyonlu hastalara yaklaşım” konulu eğitim de verildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç konu ile ilgili yaptığı konuşmada “Her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz evde bakım hizmetleri durum değerlendirme ve bilgilendirme toplantılarımızda personelimiz ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyor ve her ay farklı konularda uzmanlar tarafından bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Toplantımıza bu ay Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesinden Doç. Dr. Gülhan Akbaba katıldı. Verdiği katkılardan dolayı kendisine teşekkür ederim” dedi.

Eğitimlerin personel açısından faydalı olduğunu belirten Daire Başkanı Hacı Koç, Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık ve sosyal alanda sürdürülen çalışmaların da artarak devam edeceğini dile getirdi.