Live Stream

Büyükşehir Cumhuriyet’in 100.Yılı için Üretiyor


26.10.2023


Muğla Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet’in 100.Yılında kadınların ve çocukların birlikte ürettiği çalışmaları “Cumhuriyet’in 100.Yıl Sergisi”nde vatandaşlarla buluşturacak.


Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu farklı etkinliklerle kutlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet Atölyeleri, 100 Yaş Evi, Oyuncak Kütüphanesi ve kreşlerde çocukların yaptığı Cumhuriyet’in 100.yılı temalı yağlı boya, kara kalem, mozaik, cam altı boyama, ahşap boyama, takılar ve punch gibi çalışmaları 1 Kasım’da düzenleyeceği Cumhuriyet’in 100.Yıl Sergisi’nde vatandaşlarla buluşturacak.

Kursiyer Selma Tektemir; “Cumhuriyetimizin 100.yılı için çok heyecanlı ve gururluyuz”

Cumhuriyet’in 100. Yıl Sergisi için Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Atölyesi’nde çalışan kadınlardan Selma Tektemir         Cumhuriyet’in 100.yılı nedeniyle çok heyecanlı, gururlu olduklarını söyledi ve Cumhuriyet kadınları ile cam altı boyama, örgüler, punch ve daha birçok ürün üreterek sergiye hazırlandıklarını belirtti. Tektemir; “Sosyal hizmetler atölyesine iki yıldır devam ediyorum. Şimdiki faaliyetimiz Cumhuriyet’imizin 100. Yılı için üretmek. Farklı ürünler cam altı boyama, resim, örgü, punch yapıyoruz. Üretip herkesi mutlu edeceğiz. Kendimiz de çok mutlu ve heyecanlıyız. İçimizdeki kıpırtı, coşku tarif edilemez. Her yeri bayraklarla görmek, çocukları kırmızı beyaz kıyafetlerle izlemek bizleri çok mutlu ediyor. Bu heyecan hep devam etsin.” dedi.

Kursiyerlerden Semra Kebapçı’da bir yıldır sosyal hizmet atölyesine devam ettiğini, Cumhuriyet’in 100.yılı için çok gururlu olduklarını söyledi ve bu çalışmalarda bulundukları, düzenlenecek sergide emekleri olduğu için büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Bir diğer kursiyer Birdal Coşkun’da 100.yıla büyük bir coşkuyla hazırlandıklarını, Cumhuriyet ve Atatürk ilkeleri ışığında yürümeye devam edeceklerini belirtti.


El sanatları Öğretmeni Merve Kahraman; “Cumhuriyet kadınları 100.yıl için birlikte üretiyor”

Sosyal Hizmetler Atölyesi El Sanatları Öğretmeni Merve Kahraman’da 120 kadın üyeleri olduğunu, Cumhuriyet’in 100.yılı için çeşitli dallarda ürünler punch, ahşap boyama, resim gibi çalışmalar yaptıklarını, Cumhuriyet kadınlarının hep birlikte ürettiklerini söyledi ve tüm vatandaşları 1 Kasım’da düzenlenecek Cumhuriyet’in 100. Yıl Sergisi’nde davet etti.