Live Stream

Büyükşehir, Bodrum’da Ek İçme Suyu Çalışmalarına Devam Ediyor


28.09.2023

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum’a ek su sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ekiplerin Mumcular Mahallesinde başlattığı çalışma ile bölgeye günlük 5 bin kişiye yetebilecek miktarda ek su verilmesi planlanıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü İl genelinde sürdürdüğü ek su sağlama çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ekipler son olarak Bodrum’un Mumcular Mahallesinde başlattığı çalışma ile bölgeye günlük ek 1100 ton su sağlayacak.


5 Bin Kişiye Ek Su Sağlanacak

Mumcular Mahallesinde başlatılan proje ile bölgeye 1700 metre içme suyu hattı ve 725 metre de hat yenileme çalışması yapılacak. Bunun yanı sıra çalışma kapsamında mevcut hatların çapı büyütülerek basınç düzenlemesi yapılacak ve böylelikle içme suyu kaynaklarından mahalleye daha fazla su verilecek. 1 ekskavatör, 2 iş makinesi ve 7 personel ile devam eden çalışmalar kapsamında bölgeye günlük 5 bin kişiye daha yetebilecek miktarda ek içme suyu verilecek.

Dün başlayan çalışmaların en geç Ekim ayının sonunda tamamlanarak Bodrumlu vatandaşların hizmetine sunulması bekleniyor.