Meclis Canlı

Büyükşehir Bilgilendirme Toplantısına Fethiye’de Büyük İlgi


15.12.2014

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantılarından on ikincisi Fethiye ilçesinde yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas, Bodrum, Yatağan, Ula, Datça, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Kavaklıdere, Seydikemer, Marmaris ilçelerinde gerçekleştirdiği Bilgilendirme Toplantıları’na devam ediyor. 30 Mart Yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir olan Muğla’da Büyükşehir bünyesinde kurulan genel sekreterlikler, daire başkanlıkları, bu birimlerin görevleri ve hizmet alanları hakkında vatandaşları bilgilendirmek için düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme toplantılarının on ikincisi Fethiye ilçesinde gerçekleştirildi.

Fethiye ilçesinde gerçekleştirilen toplantıya, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, CHP Muğla Milletvekilleri Prof.Dr.Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları, Büyükşehir Belediyesi danışmanları, Muğla Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Fethiye mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Fethiye’de düzenlenen Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantısı’na gösterilen ilgiden ve katılımdan memnun olduğunu söyledi ve ilçe belediyeleri ile birlikte görev süreleri boyunca birlikte uyum içinde çalışacaklarını belirtti. Başkan Gürün; “ Büyükşehir yasası 14 ilde ve daha önce büyükşehir olan 16 ilde uygulanmaya başladı. Yasadaki bazı olumsuzluklara rağmen Muğla’da Büyükşehir belediyesi ve 13 ilçemizle birlikte 13+1 olarak hizmet vermeye başladık. Yasanın yeni olması yüzünden hizmetlerde, görev alanlarında vatandaşlarımızda hangi hizmetin hangi belediyeye ait olduğu ile ilgili tereddütler oluştu. Bizim bu toplantılarımızı düzenlemekteki amacımız, toplantı süremiz boyunca Büyükşehir Belediyesi’nin nelerden sorumlu olduğunu ve sizlere hizmet veren daire başkanlarımızın kim olduğunu ve görev alanlarını sizlere aktarmak. Ayrıca yerel seçimlerden sonra Muğla genelinde ve Fethiye özelinde yaptıklarımız ve yapacaklarımız ile ilgili sizlere bilgilendirmek için buradayız.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantıları’nda 16 daire başkanlığından 8 tanesi ve MUSKİ Büyükşehir genelinde ve gidilen ilçe özelinde yapılan ve yapılacak olan hizmetler hakkında sunum yaptıktan sonra vatandaşların sorularını yanıtlıyor. 10 dakikalık soru-cevaptan sonra soruların devam etmesi halinde ilçe belediyesinin tahsis ettiği farklı bir odada vatandaşlar süre sınırlaması olmaksızın daire başkanıyla görüşme imkanı buluyor. Vatandaşlar bu bilgilendirme toplantılarını düzenleyen ve daire başkanlarını ilçelerine kadar getiren Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e ve sorunlarını dinleyen Muğla Büyükşehir Belediyesi bürokratlarına teşekkür ederek bu hizmetten memnuniyetlerini her fırsatta dile getiriyorlar.