Live Stream

Büyükşehir Bilgilendirme Toplantısı Köyceğiz’deydi


21.11.2014

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantılarından sekizincisi Köyceğiz ilçesinde yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas, Bodrum, Yatağan, Ula, Datça, Ortaca, Dalaman ilçelerinde gerçekleştirdiği Bilgilendirme Toplantıları’na devam ediyor. 30 Mart Yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir olan Muğla’da Büyükşehir bünyesinde kurulan genel sekreterlikler, daire başkanlıkları, bu birimlerin görevleri ve hizmet alanları hakkında vatandaşları bilgilendirmek için düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme toplantılarının sekizincisini Köyceğiz ilçesinde gerçekleştirdi.

Köyceğiz ilçesinde gerçekleştirilen toplantıya, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları, Büyükşehir Belediyesi danışmanları, Muğla Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Köyceğiz mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantıları’nda yapılan sunumların vatandaşlar için çok yararlı olduğunu söyledi ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e ve ekibine teşekkür etti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yerel seçimlerden sonra büyükşehir olan Muğla’nın 13 ilçesiyle bir bütün olarak en iyi şekilde vatandaşlara hizmet vermek için çalıştığını söyledi. Başkan Gürün; “12.980 kilometrekare gibi geniş bir coğrafyaya sahip Muğla ilinde 550 mahalle’ye 13 ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi hizmet vermeye başladı. Yeni yasayla olmayan bir Büyükşehir Belediyesi kuruldu ve var olan ilçe belediyelerimizin de görev ve sorumluluk alanları genişledi. Yasadan kaynaklanan sıkıntılara rağmen yapılanmasını diğer büyükşehir belediyeleri içinde en hızlı şekilde tamamlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi bütün birimlerini oluşturarak hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediyemizin ve ilçe belediyelerimizin görevi şartlar ne olursa olsun vatandaşa her türlü şartta en iyi hizmeti vermek. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz görev ve sorumluluk alanlarına göre birbirleriyle işbirliği içinde çalışarak vatandaşlara hizmet etmeye başladı. Bilgilendirme toplantılarıyla da Büyükşehir Belediyesi’nin 7 aylık sürede Muğla genelinde ve Köyceğiz özelinde yaptıklarını ve yapacaklarını vatandaşlarımıza anlatıyor, yeni yapılanma hakkındaki sorularını cevaplıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin logosunda 13 ilçe belediyemizi yıldızla, büyükşehir belediyemizi de güneşle sembolize ettik. Büyükşehir Belediyesi ortada güneş gibi bütün ilçeleri kapsıyor ve bir arada tutuyor. Bu birlikteliği 5 yıl süreyle uyum içinde sürdürerek Muğla’ya hizmet edeceğiz.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantıları’nda 16 daire başkanlığından 8 tanesi ve MUSKİ Büyükşehir genelinde ve gidilen ilçe özelinde yapılan ve yapılacak olan hizmetler hakkında sunum yaptıktan sonra vatandaşların sorularını yanıtlıyor. 10 dakikalık soru-cevaptan sonra soruların devam etmesi halinde ilçe belediyesinin tahsis ettiği farklı bir odada vatandaşlar süre sınırlaması olmaksızın daire başkanıyla görüşme imkanı buluyor. Vatandaşlar bu bilgilendirme toplantılarını düzenleyen ve daire başkanlarını ilçelerine kadar getiren Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e ve sorunlarını dinleyen Muğla Büyükşehir Belediyesi bürokratlarına teşekkür ederek bu hizmetten memnuniyetlerini her fırsatta dile getiriyorlar.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlarının, Genel Sekreter ve Danışmanlarının katıldığı bilgilendirme toplantıları 20 Kasım’da Kavaklıdere, 21 Kasım’da Seydikemer, 28 Kasım’da Marmaris ilçesinde de yapılacak.