Live Stream

Büyükşehir Belediyesi vatandaşın yanında


10.12.2019


Sosyal belediyecilik alanında ihtiyaç sahibi vatandaşların yanlarında olan Muğla Büyükşehir Belediyesi sunduğu “Evde Bakım” Hizmeti ile vatandaşların takdirini kazanıyor.

Sağlık alanında birçok hizmeti vatandaşlara sunan Muğla Büyükşehir Belediyesi  “Evde Bakım” hizmeti ile vatandaşların evlerine misafir oluyor. Belediye bünyesindeki deneyimli sağlık personelleri ile evlerinde pansuman, yatak yarası bakımı, serum takılması, enjeksiyon, sonda takılması, şeker-tansiyon ölçümü gibi hizmetleri veriliyor. Ekipler, talep doğrultusunda saç-sakal tıraşı, vücut bakımı ve banyo gibi hizmetlerini de vatandaşlara sunuyor.

Büyükşehir Ekipleri’nin ilk ziyaret sayısı 12 bin 790 hane

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında başlattığı evde bakım hizmeti kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyaret eden ekipler bu evlerde 148 bin 289 tıbbi müdahalede bulunarak 48 bin 154 genel bakım hizmeti verdi.

Ayrıca ihtiyaç durumlarında hasta nakilleri yapan büyükşehir belediyesi, hasta vatandaşları evinden alarak ilgili sağlık kurumuna götürüyor ve sağlık kurumundaki işlemlerinin takibi de yapılıyor. Sağlık kuruluşunda işlemleri tamamlanan vatandaşlar tekrar evlerine ücretsiz olarak götürülüyor. Bu hizmetten de vatandaşlar bu güne kadar 30 bin 214 kez yararlandı. 

Başkan Gürün; “Muğla’da sevgiyi, hoşgörüyü, güler yüzü benimseyen büyük bir aileyiz.”

Birbirinden değerli 13 ilçesi, 569 mahallesi ile Muğla’da büyük bir aile olduklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün aile fertlerinin sağlığı, sıhhati içinde hizmet ve proje ürettiklerini söyledi. Başkan Gürün; “Hizmetlerimizde sevgiyi, hoş görüyü ve güler yüzü benimseyen Büyükşehir ailesi olarak evde bakım hizmetimizle vatandaşlarımızın yanındayız. Alanlarında uzman ekiplerimiz bizlere müracaat eden ya da muhtarlarımızla birlikte belirlenen ailelerimize misafir oluyor ve onların sağlığı ile yakından ilgileniyor. Bir aile ferdi gibi serum takılmasından şeker ölçümüne, tıraşından banyosuna kadar vatandaşlarımızla ilgileniyor, onların yanında oluyoruz. Onların yüzlerindeki gülümseme ve sağlığına kavuşmaları bizim en büyük mutluluğumuz.” dedi.