Meclis Canlı

Büyükşehir Belediyesi Kırsaldaki Çınarlara Sahip Çıkıyor


24.09.2019

Muğla Büyükşehir Belediyesi “Kırsaldaki Çınarlar” projesi ile kırsalda yaşamını sürdüren yaşlı vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için evlerine giderek hizmet vermeye devam ediyor.

 Muğla Büyükşehir Belediyesi yaşlı vatandaşların rahat, huzurlu ve kaliteli bir yaşlılık dönemi geçirebilmesi için başlattığı “Kırsaldaki Çınarlar Projesi” ni yaygınlaştırarak devam ettiriyor. 2017 yılı Haziran ayında hayata geçirilen proje ile kırsalda hayatını devam ettirmekte zorlanan vatandaşlara evlerinde hizmet veriliyor. Proje kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, önceden randevu alınan evlere gidip tüm temizliği yapıyor, camlar siliniyor, mutfak-banyo yıkanıyor, yerler koltuklar temizleniyor, ev toparlanıp çöpler atılıyor.

Yaşlıların Hayatı Kolaylaşıyor

Temizlik işlerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi ekipleri, evlerin merdiven basamaklarına kaymaz bant yapımı, baston altı lastiklerin yenilenmesi gibi düşme önleme çalışmaları, musluk değişimi, TV kanallarının ayarlanması, küçük boya işlerinin yapılması, ampul ve perde takılması gibi küçük tamiratlar da yaparak yaşlı vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya çalışıyor. İlk olarak Menteşe, Ula, Yatağan, Kavaklıdere ve Milas ilçelerine hizmet vermeye başlayan Kırsaldaki Çınarlar ekipleri 26 Eylül 2019 tarihinden itibaren 13 ilçeye de hizmet vermeye başladı. Bugüne kadar 144 aile 2 bin 83 defa bu hizmetten yararlandı.