Live Stream

Bodrum Konacık’ta 4 buçuk kilometre hat yenileniyor


20.12.2019

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri içme suyu sıkıntısı çeken Bodrum İlçesi Konacık Mahallesi’nin 4 bin 500 metre içme suyu hattını yeniliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Bodrum ilçesi Konacık Mahallesinde yaşanan basınç sorunu ve içme suyu hattındaki arzların önüne geçmek için bölgede çalışma başlattı.

2 etaplı proje olarak çalışmalarını başlayan MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, çalışmanın ilk etabı olan 2 bin 500 metrelik içme suyu hattının yapımını tamamladı. İkinci etap çalışmasında kısa sürede başlayan ve sona yaklaşan ekipler, gelecek hafta çalışmaları bitirmeyi planlıyor.

Konuyla ilgili MUSKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

“Konacık mahallemizin içme suyu hatlarında basınç ve hatlarda yaşanan arzalar nedeniyle sık sık su problemi vardı. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın taleplerini dikkate alarak proje çalışması başlattık. İki etaplı planlanan proje kapsamında Konacık Mahallemizin 4 bin 500 metre içme suyu hattının yenilenmesine karar verilerek çalışma başlatıldı. Bugüne kadar 1. Etabı olan 2 bin 500 metrelik kazı çalışması tamamlandı. 2 etap olan 2 bin 500 metrelik kısmın ise son 150 metresi kaldı. Gelecek hafta kalan kısmı tamamlayarak çalışmalarımızı bitirmiş olacağız. Bu çalışma ile kullanım ihtiyacını karşılamayan hatlar yenilenerek yüksek olan basınç ideal seviyeye getirilerek bölgedeki arızaların önüne geçilmesi planlanıyor. Bölge halkımıza yenilenen hatları hayırlı olmasını diliyoruz.”