Meclis Canlı

Bodrum kanalizasyon ihalesi Eylül’de


09.08.2019


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) tarafından Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapımı gerçekleştirilecek olan Bodrum Kanalizasyon Şebekesi yapım işi ihalesi 27 Eylül 2019 tarihinde yapılacak. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “Bodrum Yarımadasının alt yapı sorununun çözümü için ilk adım atıldı. 5 yıllık süreç içerisinde 321 milyon liralık yatırım yapacağız” dedi. Bodrum’da alt yapı çalışmaları inşaat yasaklarının bitmesinin ardından başlayacak.

 Bodrum’da kanalizasyon için ilk adım

Türkiye’nin ve Dünya’nın sayılı turizm merkezlerinden birisi olan Bodrum yılda 2 milyon yabancı 4 milyona yakın yerli turist ağırlıyor. Gözde turizm cenneti Bodrum’un kanalizasyon sorununun çözüme kavuşuyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) tarafından Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapımı gerçekleştirilecek olan Bodrum Kanalizasyon Şebekesi yapım işi ihalesi 27 Eylül 2019 tarihinde yapılacak.

 İnşaat yasağı bitince çalışmalar başlayacak

Bodrum Kanalizasyon Şebekesi yapım işi Dünya Bankası Kredisi kapsamında yapılacak ve 24 ayda tamamlanacak. Bodrum Kanalizasyon Şebekesi yapım işi Akyarlar, Gümüşlük, Koyunbaba, Peksimet, İslamhaneleri, Erdemil, Turgutreis mahallelerini kapsıyor. Proje kapsamında 118 km şebeke hattı, 25 km terfii hattı, 16 km parsel bağlantı hattı, 2 bin 500 adet parsel bacası, 3 bin 500 adet muayene bacası, 14 adet betonarme terfi merkezi imalatı, 6 adet paket terfi merkezi imalatı ve yol kaplama işleri yapılacak. Turizm merkezlerinde ki inşaat yasaklarının kalmasının ardından çalışmalara başlanacağı öğrenildi.

 Gürün: 5 yılda 321 milyon liralık yatırım yapılacak

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “ Bodrum ülke turizmimiz açısından çok önemli bir ilçemiz. Bodrum, hem kültürel hem de doğal güzelliklerimizin yayılması açısından çok stratejik bir bölgemiz konumunda. Kanalizasyon Şebekesi yapım işi ihalesi 27 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşecek. Kanalizasyonun yanı sıra Bodrum arıtma tesisi dokümanı onay aşamasında. Arıtma tesisi projesi onaylandıktan sonra hemen ihaleye çıkacağız. Bodrum Yarımadasının alt yapı sorunu için ilk adım atılıyor. 5 yıllık süreçte Bodrum’un alt yapısı için 321 milyon liralık yatırım yapılacak. Bu yatırım ile Bodrum Yarımadasının alt yapı sorununun büyük bölümü çözüme kavuşmuş olacak” dedi.