Bodrum hatlarında arıza meydana geldi


06.07.2018

Bodrum İlçesinde, Devlet Su İşleri (DSİ) ana içme suyu hatlarındaki borularda patlak meydana geldi. Milas İlçesi Kayabaşı Mahallesinde bulunan hat üzerinde meydana gelen patlak nedeniyle Bodrum Yarımadasında su kesintisi yaşandı.

Bodrum İlçesinin içme suyu ihtiyacını karşılayan DSİ ana isale hattı borularında patlak meydana geldi. Milas İlçesi Kayabaşı Mahallesinden geçen hatta oluşan arıza nedeniyle Bodrum Yarımadasının genelinde su kesintisi yaşandı. DSİ tarafından yapılan tamirat çalışması tamamlanarak Yarımadaya su verildi.

MUSKİ’den Yalıkavak Mahallesinde 32 Saat Aralıksız Mesai

Tüm yarımadayı etkileyen Kayabaşı Mahallesindeki patlak tamir edildi ancak Yalıkavak Mahallesinden geçen ana isale hattı da arızalandı. Bu arızaya da MUSKİ ekipleri müdahale etti ve 32 saat aralıksız olarak devam eden tamirat çalışmaları sonunda arıza giderildi. Arıza nedeniyle Yalıkavak ve Gündoğan Mahallelerinde uzun süreli su kesintisi yaşanması beklenirken yapılan yoğun çalışma sonucu bu bölgelerde ki su kesintisi kısa sürdü.

2014 Yılından Bu Güne Kadar 783 Kez Patladı  

Bodrum İlçesinde 2011 yılında DSİ tarafından yapılan hatlar Muğla’nın Büyükşehir olmasından bu yana 783 kez patlayarak 2.7 milyon metreküp su kaybına neden oldu. Meydana gelen bu arızalar nedeniyle toplamda Bodrum ilçesinde 90 günü aşkın kesintisi yaşandı ve arızaların tamiratı için 5 bin 481 saat harcandı. MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından, mevcut hatların 3 bin 145 metrelik kısmı yenilenirken geri kalan 104 kilometrelik kısmın yenilenmesi için DSİ’ye başvuru yapıldığı kaydedildi.