Geri Haber Listesine Git

Bodrum Cup Renkli Görüntülere Sahne Oldu

The Bodrum Cup yelken yarışları Era Yelken Kulübü tarafından, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu  destekleriyle 16-21 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlendi. 1989 yılından itibaren düzenlenen The Bodrum Cup yıllar içerisinde toplamda 2256 yelkenliyi misafir etti. Bu sene 29'uncusu düzenlenen etkinliğe 59 yarışmacı olmak üzere toplam 105 tekne katıldı.

The Bodrum Cup yarışları Bodrum-Kisebükü, Kisebükü-Bodrum, Bodrum-Yalıkavak, Palmarina-Gümüşlük, Gümüşlük-Palmarina etapları olmak üzere tamamı Bodrum Yarımadasında Türk Karasularında olan beş etapta ve Gulet, Tırhandil, Mozaik ve Cruiser tekne kategorilerinde gerçekleştirildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Gulet kategorisinde Sergül Sultan Teknesi ile yarışlara katılım sağladı. İlk gün düzenlenen basın toplantısının ardından çalınan kampana ile The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Yelken yarışları başladı.

The Bodrum Cup’ ın ilk etabı olan Bodrum-Kisebükü yarışına Komite Teknesi olarak katılan Gulet Regina Teknesinde protokol üyeleri yarışın startını vererek yarışı takip ettiler. İkinci etap yarışı başlamadan önce Kisebükü Koyunda Sadun Boro’ yu anma töreni yapılarak çelenk bırakma töreni yapıldı. Bodrum Cup boyunca tekneler etaplarda yarışlara devam ederken etapların ardından konserler ve etkinlikler devam etti. The Bodrum Cup’ın son günü Yalıkavak Palmarina ‘da düzenlenen ödül töreninde 29. The Bodrum Cup’ ta Muğla Büyükşehir Belediyesi adına yarışmaya katılan Gulet Sergül Sultan Teknesi, Gulet B kategorisinde ikinci olarak ödül aldı. Ödül töreninin ardından düzenlenen MFÖ konseri ile 2017 The Bodrum Cup Sona erdi.