Live Stream

Başkanlar Kent Meydanı Çalışmalarını Yerinde İnceledi


06.02.2019

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyesi işbirliği ile yapımı devam eden Kent Meydanı çalışmalarını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş yerinde inceledi.

Muğla il merkezi Menteşe ilçesinde otopark sorununu büyük ölçüde çözecek ve Kent Meydanı olarak kullanılacak alanda incelemelerde bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.  

Menteşe ilçesine kazandırılacak yeni yapıda 4 kat yeraltı otoparkı yer alıyor. Yeraltı otoparkı 31’i engelli olmak üzere 593 araç kapasitesine sahip. Ayrıca peyzaj düzenlemeleri ile çağdaş bir görünüme kazanacak Kent Meydanı’nda 3 adet kafe, 25 dükkan bulunuyor. Parsel alanı 6937 m2, inşaat taban alanı 2587 m2, toplam inşaat alanı 24 bin 127 m2 olan alandaki çalışmalar 36 Milyon 344 Bin TL’ye mal olacak. Çalışmaların yüzde 35’lik bölümü tamamlandı.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş; “Kent Meydanı Menteşe’mizin yeni prestij alanı olacak.”

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hayata geçirdiğimiz, Menteşemizin yeni prestij alanı olacak Kent Meydanı tamamlandığında, seçim beyannamemizde de söz verdiğimiz gibi yeni kent meydanımızı halkımızın hizmetine sunacağız. 4 kat yer altı otoparkı ile Menteşe’de ki otopark sorununa da büyük ölçüde çözüm olacak Kent Meydanımızı bize kazandıran, Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün’e Menteşemize yapmış olduğu yatırımları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Gürün; “Güzel Muğlamıza değer katmaya devam edeceğiz”

Menteşe Kent Meydanı inşaatı çalışmalarını yerinde inceleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğlamızda vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran, şehrimize yakışan hizmetleri önem, aciliyet sırasına göre ve en önemlisi bazı süreçlerin tamamlanmasından sonra gerçekleştirebiliyoruz. Menteşe Kent Meydanı ve yeraltı otoparkı çalışmaları da bunlardan biri. Yeni Kent Meydanı ve yeraltı otoparkı şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu ortadan kaldıracak, hemşerilerimizin aileleri ile vakit geçirebileceği bir toplanma ve buluşma noktası olacak. Bu projede Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizden Menteşe Belediyesi işbirliğinin en güzel örneklerinden biridir. Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş’e ayrıca teşekkür ediyorum.Yatırım bütçelerine bakıldığında Muğlamıza en fazla yatırım yapan kurumuz. Yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğlamızda vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve güvenle güzel Muğlamıza önümüzdeki dönemde de değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.