Başkan Gürün’e Arnavutluk Avlonya Valisi’nden Ziyaret


01.10.2019

Arnavutluk Avlonya Valisi Flamur Mamaj Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

 

Muğla ve Arnavutluk’un Avlonya şehri arasında karşılıklı işbirliğine yönelik niyet beyanını imzalamak için Muğla’ya gelen Avlonya Valisi Flamur Mamaj ve Muğla Valisi Esengül Civelek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

 

Arnavutluk’un Avlonya Şehri Valisi Flamur Mamaj Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyarette Türkiye, Arnavutluk ilişkilerinin tarihsel ve kültürel geçmişe dayandığını, Muğla ile Avlonya arasında kuracakları kültürel, ekonomik işbirliği ile bu ilişkilerin daha da gelişeceğini söyledi. Geleneksel bir dostluğa sahip olduklarını söyleyen Avlonya Valisi Flamur Mamaj Türkiye Arnavutluk arasında birçok atasözünün, kelimenin de ortak olduğunu söyleyerek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü Arnavutluk’a davet etti.

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’de tarihsel, kültürel, ekonomik ve sosyal bağlarla bağlı olan iki ülkenin iki özel şehrinin bir araya gelmesi, iş birliği yapmasının sürdürülebilir ve yapıcı ilişkileri sağlayacağını söyledi ve ziyaretleri için Avlonya Valisi Flamur Mamaj’a teşekkür etti. Başkan Gürün; “Arnavutluk ve Türkiye köklü tarihsel geçmişe ve ilişkilere sahip iki ülke. Muğlamız ve Avlonya şehrinin ekonomik, sosyal işbirliği için bir araya gelmesi ülkelerimiz için de büyük bir kazanç. Sürdürülebilir ve yapıcı ilişkilerin gelişmesi açısından bu ziyareti çok değerli buluyorum. Sayın Vali’ye ziyaretleri ve nazik davetleri için teşekkür ediyorum.” dedi.