Başkan Gürün yapımı devam eden Bodrum Otogarını inceledi


09.05.2019


Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, çalışmaları devam eden Bodrum otogarının inşaatını yerinde inceledi. Yetkililerden bilgi alan Başkan Gürün kısa sürede inşaatın tamamlanarak Bodrum’a yakışan bir otogarın vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Torba kavşağında bulunan 30 bin 759 metrekare arsa üzerine 74 Milyon TL maliyet ile Bodrum’a kazandıracağı otogarın çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, devam eden otogar inşaatının çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Gürün; “Bodrum Otogarının çatısı elektrik üretecek, elektrikli arabalar için şarj istasyonu olacak.”

Otogar inşaatı hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Gürün çatısından güneş enerjisi üreten ilk otogarı Menteşe ilçesinde hayata geçirdiklerini hatırlatarak “Bodrum’a kazandıracağımız bu otogarın özelliklerinden biri de Menteşe ilçemizde yapımını tamamlayarak hizmete sunduğumuz otogar gibi çatısından güneş enerjisi elde etmesi. Ayrıca yenilenen teknoloji ile elektrik arabaların sayısının sürekli arttığı günümüzde Bodrum otogarımızda bir ilki başlatacağız ve Türkiye’de ilk kez bir otogarda elektrikli araçların şarj edebileceği 6 ayrı elektrikli araç şarj istasyonu kurulacak.

Başkan Gürün; “Birbirinden değerli ilçeleri ile güzel Muğlamız hizmetin en iyisini hak ediyor.”

Otogarın tamamlanmasıyla birlikte Bodrum şehir içi trafiğinin büyük ölçüde rahatlayacağını söyleyen Başkan Gürün; “Bodrum Otogarı’nın inşaat alanı 17 bin 117 metrekare, şehirlerarası otobüs peron sayısı 21, minibüs peron sayısı 45, minibüs depo peron sayısı 10, açık otopark sayısı 157 araç, kapalı otoparkı 19 araç ve engelli otoparkı da 8 araç olarak tasarlandı. Bodrum otogarımız herhangi bir  aksilik olmaması durumunda 2020 yılında bitecek ve Bodrum’a yakışan bir otogarı güzide ilçemiz Bodrum’a kazandırmış olacağız. Çünkü Muğlamız hizmetin en iyisini hak ediyor.” dedi.