Live Stream

Başkan Gürün Kent Meydanı Çalışmalarını Yerinde İnceledi


20.12.2018

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün yapımı devam eden Menteşe Kent Meydanı’nda incelemelerde bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyesi işbirliği ile eski garaj alanı olarak kullanılan alan Kent Meydanı ve yeraltı otoparkı olarak Muğlalılara hizmet vermeye hazırlanıyor.

Yeni yapıda 4 kat yeraltı otoparkı yer alıyor. Şehir merkezinin park sorununa çözüm olması beklenen yeraltı otoparkı 31’i engelli olmak üzere 593 araç kapasitesine sahip. Ayrıca peyzaj düzenlemeleri ile çağdaş bir görünüme kazanacak Kent Meydanı’nda 3 adet kafe, 25 dükkan bulunuyor. Parsel alanı 6937 m2, inşaat taban alanı 2587 m2, toplam inşaat alanı 24 bin 127 m2 olan alandaki çalışmalar 36 Milyon 344 Bin TL’ye mal olacak.

Başkan Gürün; “Güzel Muğlamıza değer katmaya devam edeceğiz”

Menteşe Kent Meydanı inşaatı çalışmalarını yerinde inceleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğlamızda vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran, şehrimize yakışan hizmetleri önem, aciliyet sırasına göre ve en önemlisi bazı süreçlerin tamamlanmasından sonra gerçekleştirebiliyoruz. Menteşe Kent Meydanı ve yeraltı otoparkı çalışmaları da bunlardan biri. Yeni Kent Meydanı şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu ortadan kaldıracak, hemşerilerimizin aileleri ile vakit geçirebileceği bir toplanma ve buluşma noktası olacak. Bu projede Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizden Menteşe Belediyesi işbirliğinin en güzel örneklerinden biridir. Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş’e ayrıca teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak Muğlamıza bugüne kadar 1 Milyar 067 Milyon TL yatırım ve yasa gereği devrolan ki onlar da ilçelerimizin Muğlamıza yaptığı yatırımlardı 299 Milyon TL borç ödedik ve toplam 1 Milyar 366 Milyon TL yatırımı Muğlamıza kazandırmış olduk. Yatırım bütçelerine bakıldığında Muğlamıza en fazla yatırım yapan kurumuz. Yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğlamızda vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve güvenle güzel Muğlamıza değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.