Live Stream

Annelerimizin Günü Kutlu Olsun


06.05.2016Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Anneler Günü için bir kutlama mesaj yayımladı.

Ülkemizde özellikle son yıllarda kadınlara yönelik şiddetin arttığını, topluma yön veren siyasi ve akademik çevrelerden kadınları ikinci plana iten açıklamaların yapıldığını hatırlatan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, toplum olarak kadın, erkek eşitliğini sonuna kadar savunmaları gerektiğini, kadınların siyasette, ekonomide, sosyal hayatta erkekler kadar yer almasını sağlayacak yasal düzenlemelerin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından birçok Avrupa devletinden önce yapıldığını söyledi. 

Toplumsal yapının temelini oluşturan ailenin dayanak noktası olan, karşılıksız sevginin, güvenin, özverinin, fedakarlığın vücut bulduğu kadınların yani annelerin sadece yılın bir günü hatırlanmaması gerektiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bir demet çiçek, ya da hatırlanmanın onları mutlu edeceğini bilerek her zaman sevgi ve saygı ile yanlarında olduğumuzu onlara hissettirmemiz gerektiğini söyledi.

“Toplumsal Yapının Temeli Aile, Ailenin de Ana Direği Kadınlarımız, Annelerimizdir.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Mayıs aylarının ikinci pazarını Anneler Günü olarak kutluyoruz. Bu özel günlerde annelerimize hediyeler alıyor, onları bu özel günde mutlu etmeye çalışıyoruz. Türk kadının ve annelerinin evlatları için, bu ülke için yaptığı fedakarlıkların karşılığını hiçbir şeyle ödeyemeyiz. Toplumsal yapının temeli aile, ailenin de ana direği kadınlardır. Sadece aile hayatında değil, sosyal hayatta, siyasette, ekonomide kadınlarımız söz sahibi olmalı, eğitimleri ve idealleri ile çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yüzünü her kulvarda temsil etmeli ve yetiştirdikleri evlatları ile geleceğimizi şekillendirmelidir. Dünyanın en özverili insanları, omuzlarında sadece hayatın yükünü değil, evlatlarının yükünü de çeken annelerimiz bizler için her gün özel olmalı, onları yılın her anı mutlu etmeliyiz. Bir demet çiçek, ya da hatırlanmanın onları mutlu edeceğini bilerek bu özel günde bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.