Amatör denizci eğitimi düzenlendi


20.12.2018

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Marmaris Liman Başkanlığı koordinasyonuyla "Amatör Denizci Eğitimi" programı düzenlendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde bir eğitim programı düzenlendi.

Proje ile bir milyon vatandaşa denizcilik kültürünü aşılamak, verilecek denizcilik eğitimi sonunda Amatör Denizci Belgesi düzenlemek amacıyla gerçekleştirilen eğitim programına Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nde (MUSKİ) görev yapan daire başkanları, şube müdürleri, personel ve yakınları katılım sağladı.

Düzenlenen eğitim programında, amatör denizci adaylarına Marmaris Liman Başkanlığı Denizcilik Sörvey Mühendisi Mehmet Yalçın tarafından, tekne kullanan kişinin bilmesi gereken temel bilgiler aktarıldı.

Sınavda başarılı olan katılımcılara Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından Amatör Denizci Belgesi verilecek. Amatör Denizci Belgesi sahibi kişiler bu belge ile boyu 24 metreye kadar olan özel tekneleri kullanılabiliyor. Eğitime gösterilen ilgi ve yoğun talep nedeniyle, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Marmaris Liman Başkanlığı işbirliği ile düzenlenen Amatör Denizci Eğitimlerinin devam edeceği öğrenildi.