Meclis Canlı

Alt Yapı ve Kazı Çalışmaları Bir Tıkla Telefonunuzda


08.01.2019

Muğla Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezi(AYKOME) yeni bir uygulama başlatarak vatandaşların ruhsatlı kazı, alt yapı çalışmalarını bilgisayarlarından ve akıllı telefonlarından takip edebileceği sistemi hayata geçirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla İl mülki sınırları içerisinde yapılan yetki ve sorumluluk alanı dışında kalan ilçe belediyesine ait yollardaki abone bağlantıları hariç her türlü kazı, ve altyapı çalışmasına dair izin, ruhsat, takip ve kontrol işlerinin yürütüldüğü Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) tarafından Muğla ili içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için yeni bir uygulama başlattı.

AYKOME Kazı Bilgi Sistemi uygulaması ile vatandaşlar, artık Muğla ili üzerinde nerede alt yapı çalışması yapıldığını, detayları ile birlikte harita üzerinden takip edebilecek. Sağladığı detaylı bilgilerin yanı sıra, kullanımı da oldukça kolay olan bu yeni uygulamasına erişmek ve nasıl kullanacağınızı öğrenmek için vatandaşların https://muglacbs.mugla.bel.tr/aykomebilgi/ adresine tıklaması yeterli olacak.