Geri Haber Listesine Git

100 yaş üyelerine sağlıklı beslenme konulu eğitim verildi

Muğla Büyükşehir Belediyesinin 60 yaş üzeri vatandaşlara yönelik açtığı Nilüfer Caner 100 Yaş Evinde etkinlikler, “Sağlıklı Yaş Alma” ve “İleri Yaşta Sağlıklı Beslenme” konularında verilen eğitimle devam ediyor.

 Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 60 yaş üzeri vatandaşların sosyal hayata daha aktif katılımlarını ve üretkenliklerinin devamını sağlamak amacıyla oluşturulan Nilüfer Caner 100 Yaş Evinde etkinlikler devam ediyor. Üyelerine, sinema günleri, resim çalışmaları, kültür gezileri gibi etkinlik düzenleyen Muğla Büyükşehir Belediyesi, son olarak, sağlık hizmetleri anlamında eğitim verdi.

Nilüfer Caner 100 Yaş Evi üyeleri, Muğla Büyükşehir Belediyesinde görevli diyetisyen tarafından “Sağlıklı Yaş Alma”, “İleri Yaşta Sağlıklı Beslenme”, “Hangi Besinlere Önem Verilmeli”, “İleri Yaşta Su Tüketiminin Önemi” ile “İleri Yaşta Kanserden Koruyucu Tarama Yöntemleri”  konularında 2 saatlik eğitim aldılar.

Verilen eğitimin önemli olduğunu dikkat çeken üyeler, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e ve ekibine çok teşekkür etti.