Live Stream

1. Kitap Fuarı Açıldı


28.11.2014

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın organize ettiği 1. Kitap Fuarı açıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan fuar açılışına Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Halil Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün açılışta yaptığı konuşmada, bu fuarın bir demokrasi çalıştayı olduğun belirtti. Başkan Gürün; “Farklı görüşleri öğrenmek önemlidir. Farklı görüşler sayesinde hayata daha geniş bir pencereden bakabilir, karşı tarafa saygı duymayı öğreniriz. Bütün bunları en güzel kitaplar sayesinde yapabiliyoruz. Bu fuarın eğitimli, hoşgörülü ve demokratik bir gençlik yetiştirmek için faydalı olacağına inanıyorum.” Dedi.

Vali Amir Çiçek ise konuşmasında fuarı organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür etti. Gençlerin gözünde okuma ışığını görmek istediğini belirten Vali Çiçek; “Toplum olarak okumaktan uzaklaştık. Aslında her şartta ve koşulda kitap okumak mümkün. Büyükşehir Belediyemizin düzenlediği bu fuar gibi etkinliklerin gençlerimizin okuma hevesini arttıracağına inanıyorum.” Şeklinde konuştu.

Açılışın ardından stantları gezen protokole, Mustafa Kemal Atatürk’ün yazdığı geometri kitabı hediye edildi.

31 yayınevinin katıldığı fuar 7 Aralık Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.