Live Stream


Mehmet Karyağdı

İtfaiye Daire Başkanı

MİSYONUMUZ

Meydana gelen her türlü İtfaiye olayına zamanında ve doğru bir şekilde müdahale etmek, can ve mal kaybını en asgari düzeyde tutarak, afet ve yangınlar konusunda toplumsal bilgi ve bilinç düzeyini artırmak.

VİZYONUMUZ

Bilim ve teknolojiye uygun araç, gereç ve eğitimli personeli ile örnek bir itfaiye teşkilatı olmak.

DEĞERLERİMİZ

 • Etik Değerle Bağlılık
 • Hızlılık ve Güvenirlilik
 • İnsana Değer Vermek
 • Güvenli Hayat ve Gelecek
 • Sorumluluk Duygusu
 • Ekip Çalışması

İLKELERİMİZ

 • Etik değerlere bağlılık esastır
 • Yönetimde hızlılık ve güvenirlilik
 • İnsana değer vermek
 • Güvenli hayat ve gelecek için çalışılacaktır
 • Sorumluluk duygusu içinde hareket edilecektir
 • Ekip çalışması esas alınacaktır.

ACİL DURUMLAR
Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yangın, trafik kazası, deprem, heyelan, sel gibi ne zaman, nerede, nasıl olacağı, kaç kişiyi, ne şekilde etkileyeceği önceden bilinemeyen kaza ve doğal afetlerde acil kurtarma hizmeti vermek üzere kurulmuştur. Aşağıdaki acil durumlarda itfaiyeye ulaşmak için telefonla 112' yi tuşlayınız. (112 telefon numarası da 2016 yılında kullanılmaya devam edecektir.)

YANGIN / PATLAMA
Yangın yerinin adresini, niteliğini (ev, depo, fabrika vb), mümkünse yangının nedenini, bulunduğunuz yerin telefonu ile isminizi bildiriniz.

TRAFİK KAZASI
İtfaiye ekipleri trafik kazalarında araçta sıkışmış yaralının çıkarılması için özel tekniğe ve donanıma sahiptir.
Acil Kurtarma temel prensibi; kazazedelerin özel teknik kurtarma yöntemi ile araçtan çıkarılıp, yaralıların öncelik durumuna göre Trafik kazalarında araçta sıkışma, uygun sağlık kuruluşuna en kısa sürede ulaştırılmasıdır.

SU BASKINI
Su baskını ihbarlarınızı İtfaiye Daire Başkanlığı’nın 112 numaralı telefonuna bildirebilirsiniz.

DOĞAL AFETLER
İtfaiye ekipleri sel baskını, deprem, göçük gibi afetlerde de yanınızdadır. 112 numarayı tuşlayarak gerekli bilgileri, ilgililere veriniz.

CAN KURTARMA


Yüksek binada mahsur kalma, bina çökmesi, kuyuya düşme, asansörde mahsur kalma gibi acil durumlarda da İtfaiye ekipleri hizmetinizdedir. İhbarlarınızda olay yerinin adresini, yer tarifini, olayın türünü, tehlikede olan kişi sayısını olabildiğince açık, net bildiriniz.

İtfaiye ekipleri günün 24 saati, haftanın 7 günü kesintisiz hizmet vermektedir. Üç tuşla ulaşılır. Tel: 112 Yangın, doğal afet, trafik kazası, patlama (infilak) vb. kurtarma hizmetleri için 112 nolu telefonu aramanız ücretsizdir. Ücretsiz arama; cep telefonu ve ankesörlü telefonlardan kontörsüz yapılabilmektedir. Asılsız ihbarların zaman kaybı ve maddi zararlara neden olduğu unutulmamalıdır. Yangın söndürme ve her türlü kurtarma hizmetleri ücretsiz verilmektedir.

2024 Yılı Baca Temizleme Yetki Belgesi Alan Firmalar PDF dosyasını indirmek için tıklayınız...  2023 Yılı Baca Temizleme Yetki Belgesi Alan Firmalar PDF dosyasını indirmek için tıklayınız... 


Muğla İtfaiye Voleybol Turnuvası Puan Durumu, Maç Sonuçları ve Kalan Maçlar için tıklayınız...


Muğla İtfaiye Voleybol Turnuvası Puan Durumu ve Maç Sonuçları için tıklayınız...


Maç sonuçları ve puan durumu için tıklayınız...


Muğla Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi Teşkilat Yapısı ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmeliği için tıklayınız.. 


Mahmut KAYA

İtfaiye Önleme Şube Müdür V.


Mehmet KARYAĞDI

İtfaiye Şube MüdürüSadık TAŞLI

İtfaiye AKOM Şube Müdürü 

Özgeçmiş

AKOM Şube Müdürlüğü’nün görevleri şunlardır;