Live Stream

     2014 yılında kurulan Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin ikinci Başkanı olan Ahmet Aras, 03 Şubat 1970 tarihinde Bodrum’da doğdu.
İlköğretim sürecini Cumhuriyet İlkokulu ve Bodrum Ortaokulu’nda tamamladıktan sonra lise sınavlarına giren Ahmet Aras, Fen Lisesine girmeye ve parasız yatılı okumaya hak kazandı.
İlk olarak İzmir Atatürk Lisesi’ne kaydını yaptıran, ardından Askeri Lise sınavını da kazanan Ahmet Aras, eğitim hayatına Maltepe Askeri Lisesi’nde devam etmeyi tercih etti.
Maltepe Askeri Lisesi mezuniyetinden sonra Kara Harp Okulu’ndan Teğmen rütbesiyle Sistem Mühendisi olarak mezun olan Ahmet Aras’ın 1992 – 1993 yılları arasında Konya’da başlayan mesleki kariyeri, 1993 – 1996 yılları arasında 3 yıl boyunca görev yaptığı ve Üsteğmen rütbesini aldığı Ardahan’da devam etti.
1996 yılında Bodrum Askerlik Şubesi Başkanlığı’na atanan ve bu görevi nedeniyle 1996 – 2000 yılları arasında Bodrum’da bulunan Ahmet Aras, 2000 yılında Zara Askerlik Şubesi Başkanlığı’na atandı ve 2004 yılına kadar devam eden bu görevi sırasında Yüzbaşı rütbesini aldı.
2004 yılında ise Şanlıurfa Viranşehir Askerlik Şubesi Başkanlığı’na atanan Ahmet Aras, 2008 yılına kadar devam eden bu görevini Binbaşı rütbesini alarak tamamladı.
Bu görevinin ardından, 2008 yılında Milli Savunma Bakanlığı’na atanarak 2011 yılı sonuna kadar Bakanlık kadrosunda görev yapan Ahmet Aras, 2012 yılında Kosova’da güvenliği sağlamakla görevli NATO önderliğindeki çok uluslu barış gücü Kosova Force’a (KFOR) atandı ve NATO Madalyasına layık görüldüğü bu görevi sırasında Yarbay rütbesini aldı.
2013 yılında, 30 yıl boyunca tek bir savunma vermek zorunda kalmadan devam eden askerlik kariyerini; yıllardır özlemini duyduğu Bodrum’a geri dönerek, Turizm Sektöründe yer alma kararı sonrasında sona erdiren Ahmet Aras; kendi isteği ile emekli olmasının ardından, Bodrum’un cennet köşelerinden Ortakent Sahili’nde bulunan ve Bodrum’un en popüler turizm tesislerinden biri olarak, yaz aylarında faaliyetine devam eden KEFİ adlı turizm işletmesini hizmete açtı.
2014 yılında Ortakent - Yahşi Geliştirme Derneği Başkanı seçilmesinin ardından, Ortakent’in gelişimi ve tanıtımı için önemli çalışmalara da imza atan Ahmet Aras’ın Başkanlığı döneminde hayata geçen Ortakent Yahşi Bahar Festivali, Acı Ot Festivali, Tekerlekli Sandalye Tenisi Türkiye Şampiyonası gibi organizasyonlar, Ortakent’in ve Bodrum’un tanıtımına önemli bir güç kattı.
2015 yılında Bodrum Lions Kulübü’ne katılan, 2016 yılında Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Yönetim Kurulu’na seçilen, Bodrum Ticaret Odası Turizm Meslek Komitesi’nde, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Teknik Komitesinde ve birçok sosyal sorumluluk projesinde görev alan, yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen birçok fuarda Bodrum’u ve Türkiye’yi temsil eden Ahmet Aras, profesyonel iş yaşamında NATO Madalyası’ndan üstün hizmet ve takdir ödüllerine kadar yüzden fazla ödüle layık görülmüştür.
2018 yılında, mensubu olmaktan gurur duyarak hayatının 30 yılını geçirdiği Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Başkomutanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olarak Bodrum’a ve ülkesine Cumhuriyet Halk Partisi’nin gurur dolu, onur dolu çatısı altında hizmet etme kararı alan Ahmet Aras, 2019 yılında Partisinin ve Bodrum Halkının güveni ile Bodrum Belediyesi’nin 31. Belediye Başkanı olarak görevine başladı. 2024 yılı yerel seçimlerinde de Partisinin ve Muğla Halkının güveni ile Muğla'mızın 2. Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Çocukluk, gençlik ve profesyonel iş yaşamı boyunca önemsediği sürekli eğitime ve kişisel gelişime; siyaset yaşamı süreciyle birlikte siyaset alanında devam ederek, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi konusunda Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yapan, iyi derecede İngilizce bilen; yüzme, pentatlon, kayak, dalış, yelken ve tenis sporlarının tutkunu olan Ahmet Aras, 13 ve 23 yaşlarında olan iki kız babasıdır.
 


Askı ilan metni için tıklayınız...Bodrum - Datça 23.04.2018   : 09.30

Datça - Bodrum 23.04.2018   : 17.30 ek seferler konulmuştur.


TIP FAKÜLTESİNE YENİ HATLAR

Kötekli yerleşkesinde yeni açılan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi ile Tıp Fakültesine vatandaşların ulaşımlarını kolaylaştırmak maksadıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi MUTTAŞ araçları ile 4 (dört) yeni toplu taşıma hattında (1-31 Otogar – Stadyum – Tıp Fakültesi, 1-32 Menteşe Yapı Koop. – Akyol – Stadyum Tıp Fakültesi,         1-33 Düğerek – Stadyum Tıp Fakültesi, 1-34 TOKİ –Tıp Fakültesi) 29 Ekim 2017 tarihinden itibaren ulaşım hizmeti verilmeye başlanılacaktır. İlçelerden gelen vatandaşlarımız otogar yanındaki otobüs depolama ve özel toplu taşıma araçlarının kalkış noktasındaki duraktan kalkan 1-31 Otagar – Stadyum – Tıp Fakültesi hattını kullanarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi ile Tıp Fakültesine ulaşabileceklerdir. Hatların kesişim noktası olan stadyum ana duraktan, belirlenen sefer saatlerinde günlük 37 sefer ile vatandaşlarımıza ulaşım imkânı sunulacaktır. Sefer saatlerine Belediyemiz www.mugla.bel.tr adresindeki “Hizmetler” bölümünden ulaşılabilmektedir. 

(1-31 Hat Kodlu ) Otogar – Stadyum – Tıp Fakültesi

 

 

  

 

 

UYGULANACAK SEFER SAATLERİ

 

 

 

 

(1-32 Hat Kodlu) Menteşe Yapı Kooperatifi – Akyol – Stadyum - Tıp Fakültesi

 

 


 

  

UYGULANACAK SEFER SAATLERİ


(1-33 Hat Kodlu) Hat Kodlu Düğerek – Stadyum - Tıp Fakültesi

 

  


 

  

UYGULANACAK SEFER SAATLERİ

 


 

  

  

(1-34 Hat Kodlu) TOKİ – Tıp Fakültesi

   

 

 

 

 
Havva
ATABEY
Havva
ATABEY

Havva ATABEY

Özel Kalem Müdürü 

Reyhan MUSLU HATİPOĞLU

Teftiş Kurulu Başkanı 


Özgeçmiş

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünde müfettiş yardımcısı olarak göreve başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında başmüfettiş olarak çalışmakta iken 2014 yılının Haziran ayında Muğla Büyükşehir Belediyesi müfettiş kadrosuna atanarak Teftiş Kurulu Başkanı olarak görevlendirildi.

Teftiş Kurulu Başkanlığının Görev ve Yetkileri

            Teftiş Kurulu; Başkanın emir ve onayı üzerine aşağıdaki görevleri yapar.

a) Büyükşehir Belediye Başkanlığı Birimleri ile Bağlı ve İlgili Kuruluşlarda teftişin etkin bir şekilde yürütülmesi hususunda genel prensipleri tespit etmek ve personelin daha verimli çalışmasını teşvik edici sistemi geliştirmek.

b) 10/12/2003 tarihli ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu uyarınca iç denetçilerin görev alanına giren işler hariç, büyükşehir belediye teşkilatı ve bağlı kuruluşlarıyla, büyükşehir belediye başkanlığının yönetimi ve denetimi altındaki kişi, kurum, kuruluş ve birimlerin faaliyetleri ile her türlü iş ve işlemleri ve etkinlikleriyle ilgili olarak teftiş, inceleme ve soruşturma işlerini yürütmek.

c) 5216 sayılı Kanunun 11’inci maddesi gereği İlçe belediyelerinin imar uygulamalarını Büyükşehir Belediyesi Başkanı adına denetlemek, denetim konusu ile ilgili her türlü bilgi ve belgeyi istemek, incelemek ve gerektiğinde bunların örneklerini almak, gerektiğinde İlçe Belediyesi yetkilileri veya diğer yetkili makamlar tarafından soruşturma yapılmasını istemek.

ç) Gerektiğinde, Büyükşehir Belediyesinin veya bağlı kuruluşlarının % 50’sinden fazlasına ortak olduğu şirketler ile bu şirketlerin doğrudan veya dolaylı (zincirleme) olarak %50'sinden fazlasına ortak olduğu şirketleri teftiş etmek,

d) Uygulamayı ve kurumsal politikaları takip ederek, hizmet gerekleri ve saydamlıkla bağdaşmayan mevzuatın, gereksiz bürokratik işlem ve kayıtların yürürlükten kaldırılması, sadeleştirilmesi ve hizmet gereklerine uygun yenilerinin yürürlüğe konulması amacıyla önerilerde bulunmak.

e) 2/12/1999 tarihli ve 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun hükümlerine göre yetkili makamlar tarafından verilecek ön inceleme görevlerini yerine getirmek.

 f) Mevzuatla öngörülen ve Başkanlık makamınca verilen, teftiş hizmetleriyle ilgili diğer işleri yapmak.


Tel : 0 252 212 80 48Rabia UÇAR BALABAN

1. Hukuk Müşaviri


.